O mnie

O mnie

O mnie2024-05-10T16:39:00+00:00

Kim jestem?

Mam na imię Krzysztof i od 2004 zajmuję się techniką ortopedyczną. Dzięki długoletniej pracy w zawodzie technika ortopedy i możliwości rozwijania się zawodowo w firmach o europejskim zasięgu (takich jak Scandinavian Orthopaedic Laboratory czy Centrum Technische Orthopedie w Belgii) mogę zaoferować szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań, najlepszych światowych firm.

W trosce o zapewnienie jak najlepszego komfortu, wizyty umawiane są na konkretny dzień i godzinę, a dopasowując się do Ciebie oferuję również elastyczne godziny spotkania. Jeżeli z jakichś powodów nie możesz przyjechać do zakładu, to po wcześniejszym ustaleniu szczegółów mogę przyjechać do Ciebie.

Najczęściej zadawane pytania

Z chęcią odpowiem również na te bardziej szczegółowe.

Co dalej po amputacji?2023-02-02T10:10:00+00:00

Zaraz po operacji ogólny stan zdrowia pacjenta i proces gojenia rany pooperacyjnej stoją na pierwszym miejscu. Jeśli stan zdrowia pacjenta będzie stabilny i nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań można rozpocząć pierwsze działania mające na celu powrót do mobilności.

Rozpoczynając proces zaopatrzenia w protezę kończyny warto skupić się na działaniach dążących do tego, aby:

  • kikut był odporny na obciążenia
  • ból kikuta ustąpił całkowicie lub został zminimalizowany
  • obrzęk na kikucie został zredukowany i jego obwody były ustabilizowane
  • zachowana została pełna ruchomość kikuta

Czas, w którym można rozpocząć proces zaopatrzenia w protezę kończyny w dużej mierze zależy od przygotowania oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Aktywny wkład i odpowiednie przygotowanie napewno będą miały swoje odzwierciedlenie w przyszłości – pozwoli to na szybszy powrót do mobilności. Początkowo będzie to wymagać cierpliwości oraz wytrzymałości, jednak faktem jest, że im lepiej pacjent przyłoży się do całego procesu rehabilitacji, tym łatwiej będzie mógł wrócić do codzienności i aktywnego życia z protezą.

Jak wrócić do niezależności i pracy?2023-02-02T10:16:04+00:00

Skorzystaj z polecanych przez nas specjalistów którzy w trakcie indywidualnej konsultacji pomogą Ci powrócić do aktywności.

Jeśli powrót do niezależności oraz pracy po amputacji to Twój osobisty cel skontaktuj się z nami. Skierujemy Cię do specjalistów którzy zapewnią informacje związanych z reintegracją, pomocne wsparcie i kontakty, a także trening terapeutyczny.

Jak rozpocząć uprawiania sportu z niepełnosprawnością2023-02-02T10:12:58+00:00

Pierwsze kroki są często najtrudniejsze. Rozsądnie jest nie przesadzać i dać organizmowi dużo czasu na dostosowanie się.

Aby uprawiać sport, wymagany jest pewien poziom sprawności. W szczególności początkujący powinni więc uważać, aby nie starać się zrobić zbyt wiele naraz. Okresy odpoczynku są tak samo ważne jak trening – ponieważ ciało potrzebuje czasu na dostosowanie się do nowych wyzwań. Sprostanie tym wyzwaniom wymaga determinacji i dyscypliny. Ale jeśli zależy Ci na trwałym i zdrowym związku ze sportem, warto unikać skrajności, jaką jest albo przesadzanie, albo niewystarczający wysiłek.

Krzysztof Ciebień

  • protetyk i ortotyk aktywny zawodowo od 2004 roku
  • doświadczenie m.in. w Scandinavian Orthopaedic Laboratory (dawniej SOL – Polska, obecnie VIGO)

Masz pytania? Napisz!

Formularz kontaktowy

  • nowoczesne systemy zawieszenia protezy
  • najnowsze metody wykonania leja protezowego
  • lekkość, wytrzymałość, komfort i dynamika
  • krótkie terminy realizacji i możliwość dojazdu do klienta
  • umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia

  • dofinansowania ze środków PFRON również AKTYWNY SAMORZĄD
  • pomoc przy dokumentacji

  • elastyczne godziny pracy i sumienność
Go to Top